Existuje mnoho verzí toho, jak a kdy vznikli ušní nebo tělové svíčky. Někdo tvrdí, že svíčky používali američtí indiáni Hopi, někdo, že se svíčky používali ve starém Egyptě, někdo, že staří keltové využívali princip hoření svíček a vytvářeli je z březové kůry, někdo že šamani ze sibiře apod.
Ušní a tělové svíce v historii
Nicméně čistící a energetické účinky ušních i tělových svíček jsou známé již tisíce let a důkazy byli nalezeny téměř v každé kultuře od počátku civilizace. Přesný původ tedy znám není, ale existuje spoustu důkazů o jejich použití.
K‘inich Janaab Pacal nebo také, „Pacal velký, král Palenque“ vládl mayské říši od 29. července 615 až do 3. března 683. Jeho sarkofág byl nalezen mexickým archeologem Albertem Ruzem v roce 1952. Pozůstatky velkého krále se proslavili posmrtnou maskou Pacala, která ukazuje důkaz, že ušní svíce byly používány i ve starověku.
Mayové se velmi zajímali očistou těla i ducha, a vykonávali mnoho rituálů zahrnujících pouštění žilou, ušní svíčky, pálení kadidla apod. Mnohé z těchto šamanských praktik očistných rituálů přetrvalo až do dnešní doby.
Spousta lidí v dnešní době si pořád myslí, že používání alternativních způsobů léčby nebo terapií je spíše směšné a neúčinné, možná až šarlatánské. Jde pouze o nepochopení a nepřijetí těchto tradičních, většinou po staletí a tisíciletí z generace na generaci předávaných „alternativních“ metod.
V současné etapě dějin stále více upínáme pozornost na alternativní a tradiční, osvědčené metody nebo přinejmenším metody, které známe od našich babiček, například, když používali staré noviny stočené do kornoutu a nahoře zapálené, na odlehnutí uší nebo rozpuštění ušního mazu.
Lidé vždy nemuseli rozumět výhodám očisty těla, ducha a mysli, ale stačilo jim předávat si moudrosti a vyzkoušené, fungující metody.
Je tedy úplně jedno zda někdo píše zmatlané a překombinované informace o historii, které stejně někde okopíroval, důležité je, že svíce fungují, máme dobré výsledky a na základě zkušeností je dále rozvíjíme a předáváme si je mezi sebou dál.
Zdroj: www.hoxi.cz / wikipedia
Co si myslíte Vy o historii a vzniku ušních nebo tělových svíček?
Napište nám na naši facebookovou stránku >>